Numery domków

Ośrodek

Ośrodek składa się z czterech domków – bliźniaków. Pojedynczy domek ma powierzchnię 30 m2 z tarasem około 12 m2. Domki przewidziane są dla czterech osób, w niektórych jest możliwość zakwaterowania jednej lub dwóch dodatkowych osób. Miejsce godne polecenia osobom, które lubią odpoczywać w gronie rodziny lub przyjaciół z dala od gwaru zatłoczonych wczasowisk.

Galeria

View the embedded image gallery online at:
https://wilawianki.eu/domki#sigProId930c15901e

Każdy domek posiada w pełni wyposażoną kuchnię (lodówka, zlew, kuchenka gazowa, czajnik elektryczny, garnki, talerze i sztućce), pokój dzienny, sypialnię i łazienkę. W sypialni są  2 pojedyncze łóżka i łóżko piętrowe (materace o wymiarach 90 x 200 cm). W łazience znajdują się: umywalka, WC i prysznic. Do dyspozycji gości jest tarasowy zestaw wypoczynkowy dla 4 osób. Każdy domek posiada na wyposażeniu małego grilla z akcesoriami. Na terenie znajduje się miejsce do palenia ogniska z zadaszonym stołem dla 10-12 osób, zewnętrzne WC z prysznicem.

Miejsce do parkowania dla 8 pojazdów (przewidziane jest jedno miejsce dla każdego domku) oraz plac do gry w siatkówkę lub badmintona. 

Pofałdowany teren ze znacznymi wzniesieniami powoduje, że sygnał telefonii komórkowej i naziemnej TV jest ograniczony . Na razie nie posiadamy też internetu. Najsilniejszy sygnał ma Orange i T-Mobile ze stacji BTS w Łokaczu k. Krzyża. 


 Położenie i okolica

 

Ośrodek  usytuowany jest po północnej stronie jeziora Łubowo (Lubiewo) na niewielkim stoku z południowo-zachodnią ekspozycją na słońce.

Położony jest na wydmie polodowcowej częściowo porośniętej przez las. Odsłonięte łachy piasku mogą służyć za piaskownicę dla dzieci, zaś okoliczni mieszkańcy wspominają o jego leczniczych właściwościach.

W odległości około 100 m od domków jest spora słoneczna plaża z nowo wybudowanym pływającym pomostem dzielącym strzeżone kąpielisko na części - dla dzieci o głębokości do około 1,2 m oraz część pływacką o głębokości od 2 m, a także z boiskiem do gry w piłkę plażową.

Czas spaceru dookoła jeziora to około 6 godzin. Jezioro ma ok. 4,5 km długości.Idąc w lewo od ośrodka wzdłuż brzegów natkniemy się na niezliczoną ilość kładek wędkarskich i dzikich kąpielisk. Naprzeciwko wsi Lubiewo znajduje się pole namiotowo - kampingowe Indianka. W Lubiewie jest kąpielisko z wypożyczalnią sprzętu wodnego. Koniec jeziora to około 300 metrowy cypel z przepiękną do podziwiania w ciszy fauną i florą lokalnej przyrody. Spotkanie żubra czy wilka niewykluczone, nie mówiąc o pozostałych mieszkańcach puszczy drawskiej.
Po południowej stronie, mniej więcej pośrodku jeziora znajduje się "dzika plaża" z bardzo po woli opadającym dnem (2 m głębokości około 100 m od brzegu).
Wokół jeziora jest teren górzysty, jedyne wypłaszczenia są po stronie południowej. W całej okolicy są dziesiątki szlaków pieszych i rowerowych, bardzo dokładnie opisane i pokazane w OpenStreetMap (aplikacja dostępna na Androida i w APstore).
Zaopatrzenie w artykuły spożywcze i punkty gastronomiczne dostępne w pobliskim Drezdenku (ok. 7 km).
 
Więcej o okolicy na YT na kanale Drezdenko - Tu Historia Puszcza Oko

 

Cennik

Doba hotelowa rozpoczyna się w dniu przyjazdu o godz. 16.00, a kończy o godz. 10.00 w dniu wyjazdu.

pdfPobierz cennik na 2022